Клуб љубитеља књиге

На иницијативу ученика Тамаре Момиров, Матије Златановића, Вука Вујовића, а уз помоћ проф.књижевности Миланке Васиљевић, у школи је неколико година успешно радио Клуб љубитеља књиге. Ученици би се окупљали у интимном амбијенту кабинета српског језика и дискутовали о књижевним делима која су изван школске лектире. Оснивaчи би се договарали које ће дело бити тема (обично су то биле краће форме-приче, приповетке, поезија, али и романи) и припремали би материјал који би делили учесницима, како би се благовремено припремили за дискусију. Тако су свима у сећању остале вечери посвећене Чеховљевој краткој причи, Љубавној поезији, Родољубивој поезији, Андрићевој приповеци итд. Књижњвним вечерима присуствовали су и као гости и као учесници многи професори школе.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.