ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Извештај о посети ученика Технолошко-металуршко факултету

ДЕВЕТАРИ НА ИЗЛОЖБИ МАРИНЕ АБРАМОВИЧ - „ЧИСТАЧ”

ДЕВЕТАРИ НА ТЕХНОЛОШКО-МЕТАЛУРШКОМ ФАКУЛТЕТУ

МАТЕМАТИКА - ПРОЈЕКТНА НАСТАВА

Извештај о посети ученика Технолошко-металуршко факултету

Ученици четвртог разреда (20) Девете гимназије“ Михаило Петровић-Алас“ посетили су Технолошки факултет 15.11. 2019 са наставником Бранком Кујовић.

Ученици су слушали предавање о Електрохемији, учествовали у разговору и успешно одговарали на питања. Затим су подељени у четири групе и изводили су заједно са студентима огледе - „Електролиза воде“, „Корозија гвожђа“,“Проводљивост електролита“ и "Електрохемијске ћелије као гориво будућности за аутомобиле“ за које су добили материјал.

Ученици су били одушевљени радом и приступом студената ,асистената и професорке Јелене Бајат. Дуго су разговарали,слушали искуства студената и питали о свему што их интересује. Посетио нас је и Декан Технолошког факултета, од кога смо добили позив да дођемо на Дан факултета 29.11.2019. године на свечани пријем.

Ученицима је понуђено да уколико желе, могу да раде матурске радове на факултету. Дообили смо поклон-специјалну бирету са своном за добијање водоника.

Последње новости

14.12.2019.
Дани математике у Новом Саду
Ученици одељења 3-4, Ана Драгојевић и Јован Васић, учествовали су...