Представа "Бити ничији или кај ишчете"

Драмска секција наше школе учествовала је, и ове године, у сусрету и креирању заједничке представе са друштвом ,,Curriculum vitae” љубљанске гимназије ,,Шентвид”. Ову прилику искористило је 11 чланова наше драмске трупе, предвођене професорком српског језика и књижевности Драганом Петровић, која већ 7 година, заједно са деветарима, припрема бројне представе и на тај начин улепшава наше школске дане.

Београдска премијериа представе била је заказана за 9. окотобар 2015. у позоришту ,,Пинокио”. Представу смо најавили и на Радио Београду 1, на коме су неки од нас имали прилику да гостују и разговарају, између осталог, о улогама, припремама, заједничкој сарадњи и порукама које представа носи.

Дан након представе, радио је поново угостио чланове наше две драмске трупе, а чланак о нама и нашој представи појавио се у дневном листу ..Политика”, чиме је уприличен заједнички рад на представи и сарадња две школе.

Мина Сладић III2

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.