Представа "Бити ничији или кај ишчете"

Драмска секција наше школе учествовала је, и ове године, у сусрету и креирању заједничке представе са друштвом ,,Curriculum vitae” љубљанске гимназије ,,Шентвид”. Ову прилику искористило је 11 чланова наше драмске трупе, предвођене професорком српског језика и књижевности Драганом Петровић, која већ 7 година, заједно са деветарима, припрема бројне представе и на тај начин улепшава наше школске дане.

Београдска премијериа представе била је заказана за 9. окотобар 2015. у позоришту ,,Пинокио”. Представу смо најавили и на Радио Београду 1, на коме су неки од нас имали прилику да гостују и разговарају, између осталог, о улогама, припремама, заједничкој сарадњи и порукама које представа носи.

Дан након представе, радио је поново угостио чланове наше две драмске трупе, а чланак о нама и нашој представи појавио се у дневном листу ..Политика”, чиме је уприличен заједнички рад на представи и сарадња две школе.

Мина Сладић III2

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.