Пријем за најуспешније

Од јуна 2007. управа школе установила је свечани пријем и награђивање најуспешнијих ученика. У амфитеатар школе позивају се ученици, који су својим ангажовањем у различитим ваннаставним активностима достојно и успешно представљали своју школу, њихови предметни професори и разредне старешине. Овом приликом обично се награђује око 50 најуспешнијих математичара, физичара, хемичара, историчара, биолога, језичара, музичара, спортиста... После поздравне речи директора школе ученицима се уручују скромне, али пажљиво и прикладно одабране награде, сходно областима у којима су показали успех и захвалнице Девете гимназије „М.П. Алас“. Након овог официјелног дела организује се коктел-послужење и наставља разговор и дружење ученика и професора. Надамо се да ће се овај леп и прихваћен обичај у Деветој гимназији наставити и убудуће.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.