Школски биоскоп

У школи је неколико година радио и школски биоскоп, чији је оснивач био Матија Муњиза-Петровић, млади аутор и редитељ. У школском амфитеатру на великом платну он је са групом својих другова приказивао за ученике гимназије ремек дела светске кинематографије. Тако су ученици у школи имали прилику да виде филмове Алфреда Хичкока, филмове Акира Куросаве, Трећег човека, Амадеус, Казабланка, Велики диктатор, Паклена поморанџа, Бриљантин, Острво, Деликатесна радња, Ран итд.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.