Спортски живот

И спортски живот гимназије веома је разнолик и плодан. Регуларно се организују школски и општински турнири у фудбалу, одбојци, кошарци, рукомету, атлетици, стрељаштву, пливању и другим спортовима. Сваке године у самој школи организују се и хуманитарни турнири у одбојци (мешовите екипе), малом фудбалу и кошарци који су нарочито интересантни јер у њима учествују и професорске екипе, те то додатно мотивише и ученике. Континуирано школа учествује на многим јавним спортским манифестацијама (различити кросеви, маратон итд.) Често се хуманитарни турнири организују на иницијативу самих ученика. Гимназија је добитник многих пехара, медаља и диплома за освојена места на градским, међуокружним и државним такмичењима. Уосталом, витрина са пехарима и медаљама, у централном холу школе, довољно говори.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.