ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

ДЕВЕТАРИ ИСПРЕД КУЋЕ МИКЕ АЛАСА НА КОСАНЧИЋЕВОМ ВЕНЦУ

БЕОГРАДСКА ПРЕМИЈЕРА "КОШТАНЕ" 16.5. У ПОЗОРИШТУ ПИНОКИО

Спортски живот

И спортски живот гимназије веома је разнолик и плодан. Регуларно се организују школски и општински турнири у фудбалу, одбојци, кошарци, рукомету, атлетици, стрељаштву, пливању и другим спортовима. Сваке године у самој школи организују се и хуманитарни турнири у одбојци (мешовите екипе), малом фудбалу и кошарци који су нарочито интересантни јер у њима учествују и професорске екипе, те то додатно мотивише и ученике. Континуирано школа учествује на многим јавним спортским манифестацијама (различити кросеви, маратон итд.) Често се хуманитарни турнири организују на иницијативу самих ученика. Гимназија је добитник многих пехара, медаља и диплома за освојена места на градским, међуокружним и државним такмичењима. Уосталом, витрина са пехарима и медаљама, у централном холу школе, довољно говори.