Спортски живот

И спортски живот гимназије веома је разнолик и плодан. Регуларно се организују школски и општински турнири у фудбалу, одбојци, кошарци, рукомету, атлетици, стрељаштву, пливању и другим спортовима. Сваке године у самој школи организују се и хуманитарни турнири у одбојци (мешовите екипе), малом фудбалу и кошарци који су нарочито интересантни јер у њима учествују и професорске екипе, те то додатно мотивише и ученике. Континуирано школа учествује на многим јавним спортским манифестацијама (различити кросеви, маратон итд.) Често се хуманитарни турнири организују на иницијативу самих ученика. Гимназија је добитник многих пехара, медаља и диплома за освојена места на градским, међуокружним и државним такмичењима. Уосталом, витрина са пехарима и медаљама, у централном холу школе, довољно говори.

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.