Спортски живот

И спортски живот гимназије веома је разнолик и плодан. Регуларно се организују школски и општински турнири у фудбалу, одбојци, кошарци, рукомету, атлетици, стрељаштву, пливању и другим спортовима. Сваке године у самој школи организују се и хуманитарни турнири у одбојци (мешовите екипе), малом фудбалу и кошарци који су нарочито интересантни јер у њима учествују и професорске екипе, те то додатно мотивише и ученике. Континуирано школа учествује на многим јавним спортским манифестацијама (различити кросеви, маратон итд.) Често се хуманитарни турнири организују на иницијативу самих ученика. Гимназија је добитник многих пехара, медаља и диплома за освојена места на градским, међуокружним и државним такмичењима. Уосталом, витрина са пехарима и медаљама, у централном холу школе, довољно говори.

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.