Светосавски квиз

У гимназији се традиционално организује Светосавски квиз, непосредно пред прославу школске славе, Дана Светог Саве. Квиз обухвата многе области знања и представља тест опште културе и информисаности. Трочлане екипе ученика сва четири разреда могу учествовати у квизу, а прве три добијају пригодне награде и Светосавске дипломе на сам празник. Квиз су осмислили и реализовали професори Вања Радевић, Милорад Дашић и психолог Виктор Вицановић

Ђачка представа "Бити нечији или кај ишчете" изведена је на сцени позоришта "Пинокио". Овај комад је међународни пројекат Девете београдске гимназије "Михаило Петровић Алас" и гимназије "Шентвид" из Љубљане. Уметничка група показала је како гледа на љубав, одрастање, отуђење међу људима и покушала да одговори на питање - како остати свој. Двојезична представа настала је током ученичког драмског сусрета у Љубљани од 31.августа до 6.септембра, где је имала и своју премијеру у позоришту "Глеј". Режију потписују професорка гимназије "Шентвид" Јана Раткаи, драмски кореограф Себастијан Старич и професорка Девете београдске гимназије Драгана Петровић.