Светосавски квиз

У гимназији се традиционално организује Светосавски квиз, непосредно пред прославу школске славе, Дана Светог Саве. Квиз обухвата многе области знања и представља тест опште културе и информисаности. Трочлане екипе ученика сва четири разреда могу учествовати у квизу, а прве три добијају пригодне награде и Светосавске дипломе на сам празник. Квиз су осмислили и реализовали професори Вања Радевић, Милорад Дашић и психолог Виктор Вицановић

Драмска секција учествовала је на овогодишњим Позоришним сусретима гимназија Србије, одржаним у Крагујевцу од 17.4. до 26.4.2015. Наши глумци Лука Вукшић, Мина Сладић, Мина Илић, Матеа Маћешић, Дуња Плазонић, Јулија Савић, Лазар Манић, Вук Ђурић, Василије Бјелоглав, Мирјана Ристичевић, Андријана Ожеговић, Ирена Ремовић и Тијана Чизмић, предвођени професорком Драганом Петровић, имали су прилику да одиграју своју представу у најстаријем позоришту у Србији Књажевско-српском театру.