Наши Деветари и радионице ,,Сви смо исто различити“

Наши Деветари и радионице ,,Сви смо исто различити“

Током октобра и новембра за наше Деветаре организоване су радионице у оквиру пројекта: ,,Сви смо исто различити“ које организује удружење за социјални, емоционални, ментални развој и едукацију младих – иТеентитy, у сарадњи са наставницама грађанског: Дубравком Носовић, Иваном Митровић, Душком Станисављевић и Ковиљком Поздер као и са психологом и педагогом школе. Радионице су реализоване у 4 одељења, односно у сваком разреду у по једном одељењу. Одељења која су учествовала у овом пројекту који је трајао два месеца су:

1-3, 2-6, 3-1 и 4-3. Предавачи на радионицама су студенти/ волонтери завршних година психологије. На радионицама ученици су учили и разговарали о комуникацији, социјалним односима, емоцијама и како да се носимо са њима, о менталним болестима и менталном здрављу, о мотивацији, доношењу одлука и критичком размишљању. Ученици су понели дивна искуства са радионица и посебно су истакли да су на радионицама разговарали о свакодневним темама које су њима јако важне.