Трибине - предавања

У школи се често одржавају разне трибине и предавања према интересовањима ученика. Једна од најпосећенијих трибина је она коју држи бивши наставник веронауке у нашој школи ђакон, мр. Оливер Суботић, магистар теологије, дипломирани информатичар, главни и одговорни уредник „Православног мисионара“ и руководилац Центра за проучавање и употребу савремених технологија при СПЦ. Овај надахнути предавач веома је интересантан и интригантан за ученике и они се радо одазивају и активно учествују у дискусији на оваквим трибинама. У последње време одржано је неколико трибина на следеће теме: Патриотизам и хришћанство, Добре и лоше стране интернет комуникације, Глобална економска криза и шћанска етика...

Школа је временом мењала називе. 1963. уписана је у регистар као Гимназија Нови Београд а 1965. као Девета београдска гимназија Нови Београд. Гимназија није могла да избегне ни усмерено образовање, ни интеграцију. Између 1979. до 1984. године била је интегрисана са Образовним центром „Први мај". Тада је имала и полазнике Вечерње школе. После неуспеле интеграције, регистрована је 1984. код Окружног привредног суда у Београду као Радна организација математичко-техничка средња школа „Михаило Петровић Алас", а три године касније код истог суда мења назив у Математичка школа „Михаило Петровић Алас“.