Трибине - предавања

У школи се често одржавају разне трибине и предавања према интересовањима ученика. Једна од најпосећенијих трибина је она коју држи бивши наставник веронауке у нашој школи ђакон, мр. Оливер Суботић, магистар теологије, дипломирани информатичар, главни и одговорни уредник „Православног мисионара“ и руководилац Центра за проучавање и употребу савремених технологија при СПЦ. Овај надахнути предавач веома је интересантан и интригантан за ученике и они се радо одазивају и активно учествују у дискусији на оваквим трибинама. У последње време одржано је неколико трибина на следеће теме: Патриотизам и хришћанство, Добре и лоше стране интернет комуникације, Глобална економска криза и шћанска етика...

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.