Трибине - предавања

У школи се често одржавају разне трибине и предавања према интересовањима ученика. Једна од најпосећенијих трибина је она коју држи бивши наставник веронауке у нашој школи ђакон, мр. Оливер Суботић, магистар теологије, дипломирани информатичар, главни и одговорни уредник „Православног мисионара“ и руководилац Центра за проучавање и употребу савремених технологија при СПЦ. Овај надахнути предавач веома је интересантан и интригантан за ученике и они се радо одазивају и активно учествују у дискусији на оваквим трибинама. У последње време одржано је неколико трибина на следеће теме: Патриотизам и хришћанство, Добре и лоше стране интернет комуникације, Глобална економска криза и шћанска етика...

Зграда гимназије, величине 4000 м2 изграђенаје 1951. године у дворишту величине 11150 м2. У то време она је била прва школа и задуго једина гимназија у Новом Београду. У Одлуци о оснивању гимназије унесени су и њени основни задаци: „Проширити и продубити знање природних и друштвених наука и опште-техничког образовања: неговати и подстицати личне способности и склоности ученика и помагати им у избору даљег школовања и позива: доприносити даљем интелектуалном, физичком, друштвеном, моралном и естетском васпитању и усавршавању ученика ради њиховог оспособљавања за активан друштвени рад, као и за здрав и културан живот“.