ДЕВЕТА ГИМНАЗИЈА

Вуковић Милица

Oбавештење о одржавању градског такмичења из страних језика (осим енглеског)

Вуковић Милица

Професор социологије. Рођена почетком друге половине прошлог века у прелепом виноградарском крају по имену Александровац Жупски. Како у то време није била у моди пољопривреда, остала је ускраћена за виноград (због чега пати), али је после гимназије и студија на Филозофском факултету, постала власница дипломе социолога (или социолошкиње, како би се данас рекло). У Девету је ушла случајно, јер родитељи нису буили вољни да је издржавају, али је остала циљано, јер јој се посао допао. У међувремену, тј. до овог сајта, радила је у више других гимназија и средњих школа, а нада се да ће, ако све буде ишло по реду, из Девете отићи у пензију. Овај дуги низ година испунила је, између осталог, радом у Секцији наставника социологије у оквиру Социолошког друштва Србије, учешћем (са колегеницама из Девете) у реформи предмета социологија и њеном враћању у наставу уместо некадашњег марксизма, писању рецензија за уџбенике социологије и устава, као и радом на пројекту Култура критичког мишљења (као лиценцирани предавач са Миланком Радић и Мирославом Костић, држала је семинаре по Србији). Бавила се синдикално-професионалним питањима у Форуму београдских гимназија (у време његовог оснивања). Сада се бави само предавањима из социологије и устава. Сматра да јој је посао донео једно богатство садржано у искуству са бројним ученицима од којих су већи број њих данас веома успешни и угледни људи.

Последње новости

11.3.2019.
Увођење у војну евиденцију
Погледајте видео