„Здраво Европо“

Екипа Девете гимназије пионир је међу учесницима и први победник квиза РТС „Здраво Европо“ 2008. године. Матија Златановић, Вук Вујовић и Љубо Дивац, матуранти школске 2008/2009. показали су изузетно знање из опште културе и познавања Европске уније. Победа је утолико начајнија, ако имамо у виду чињеницу да су за квиз конкурисале 104 школе из читве Србије. У финалу наши такмичари победили су представнике средњих школа из Новог Сада, Ниша и Крагујевца. Такмичари су награђени вишемесечним курсом италијанског језика и седмодневним боравком у Паризу са својим ментором, проф. Милком Ивић.

Те, 1961/62. школске године гимназија је примила у радни однос 4 а наредне године још 17 наставника. У први разред је уписала 186 ученика и разврстала их у 6 одељења, већ следеће школске године уписала је у први и други разред 456 ученика. Исте школске године гимназија је отворила и трећи разред, једно одељење друштвено-језичког и два одељења природно-математичког смера, уписавши 81 ученика.